26 jún 2018

Deň detí a tradičné pálenie Jánskych ohňov v Horných Otrokovciach

V sobotu dňa 23.6.2018 sa konal Deň detí. Počasie bolo priaznivé, avšak milovníci tropických horúčav si na svoje neprišli. Od 14:00 hodiny bol pre deti pripravený program v podobne „Cesty rozprávkovým lesom“. Dobrovoľníci pod záštitou obce vytvorili pre deti deväť rozprávkových stanovíšť. Vstupnou bránou bolo stanovište „Čo ja viem“, ktoré preverilo vedomosti, postupne mohli deti stretnúť Čertice, Ferda mravca, Vodníkov, Červenú čiapočku, Tri prasiatka, Šmolkov, Spongebob-a, Indiánov, Maťka a Kubka.
V kameňolome si deti mohli vyskúšať kreslenie prírodninami, počúvať rozprávky od víly, vidieť barany, či vyskúšať si dobový kolotoč. Sladkou bodkou za „Cestou rozprávkovým lesom“ bola aj zmrzlina.
Svoje zručnosti prišli ukázať aj Hasiči, ktorí predviedli zásah a deti si mohli vyskúšať aké to je byť hasičom. Psovodi predviedli svoju šikovnosť so svojimi vycvičenými psíkmi pri chytaní zločincov.  Poslednou bodkou programu bolo duo šašov Tony a Tina, ktorí roztancovali všetky deti a postarali sa tak o skvelú zábavu.
O 20:00 hodine sa začal hlavný program otvorenia Jánskych ohňov. Víly zaspievali ľudové piesne a predniesli tradičné zaklínadlá. Po zapálení hlavnej vatry, sa rozprúdila zábava pri dobrej hudbe.

Ruku k dielu pri príprave tejto akcie okrem starostky Mgr. Evy Kukučkovej a zamestnancov obce pridalo aj DHZ Horné Otrokovce, dobrovoľníci z obce a PZ KAMEŇ.

 

Fotogaléria

www.facebook.com

www.horneotrokovce.eu

Share this